18.05.2024 08:55

Dodano: 2017-06-19, 25-lecie pracy duszpasterskiej w Ostroszowicach Ks. Michała Jaremko

17 czerwca ks. Kanonik Michał Jaremko obchodził jubileusz 25-lecia pracy duszpasterskiej w parafii św. Jadwigi w Ostroszowicach. Okolicznościowe kazanie podczas uroczystej Mszy Św. wygłosił Dziekan Dekanatu Bielawa, Kanclerz Kurii Świdnickiej, kolega rokowy i przyjaciel ks. Michała - ks. prałat Stanisław Chomiak. Mówił w nim o czasach seminarium i służby wojskowej, o odwadze i "nieposłuszeństwu" okazywanego ówczesnej władzy przez kleryka Michała, a także wspomniał drogę kapłaństwo i szybki awans na proboszcza ks. Michała. Po Eucharystii przedstawiciele Rady Parafialnej, Sołectwa i Koła Gospodyń, Straż Pożarnej oraz delegacje z Jodłownika i Grodziszcza złożyły życzenia dostojnemu Jubilatowi. Jako dar dziękczynienia Panu Bogu za posługę ks. Michała w Ostroszowicach parafianie ofiarowali do świątyni parafialnej figurę św. Michała Archanioła, którą ks. Proboszcz poświęcił.