18.05.2024 08:55

Dodano: 2024-04-21, Ogłoszenia Parafialne 21.04.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV Niedziela Wielkanocna 21.04.2024

1. Dzisiaj – IV Niedziela Wielkanocy, Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego

2. W tym tygodniu Wspominamy:

We wtorek - Wojciecha, bpa i męcz., Głównego Patrona Polski

W czwartek - święto św. Marka Ewangelisty i zarazem święto patronalne bp. Marka Mendyka, Biskupa Świdnickiego. Życząc Dostojnemu Solenizantowi obfitości łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i wstawiennictwa św. Patrona, zachęcamy wszystkich diecezjan do modlitwy w intencji Księdza Biskupa a także o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po Mszy świętej będzie czynna Kancelaria Parafialna.

4. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego a tam ciekawe artykuły: „Dignitas infinita – watykańska deklaracja o godności człowieka” i „Dobrze MI jest w jego sercu” – co siostra Faustyna napisała o kapłanach w swoim dzienniczku.Cena to 10 zł. Jest także w cenie 12 złoty nowy numer Historii Kościoła. A w nim: Miriam z Nazaretu – kim była żydowska dziewczyna, która została Matką Boga, wraz z rekonstrukcją jej wyglądu ;), Biskup Inkwizytorem – III część rozmów o inkwizycji, Skąd wzięły się Jasnogórskie Rysy – Częstochowskie Tajemnice.

5. Dziękuję bardzo za posprzątanie kościoła i ofiary na Kwiaty. Dziękuję Państwu Dziuba za ofiarę. Na kolejny tydzień do sprzątania Kościoła zapraszam: Oleksak Irena, Antkowiak Danuta, Sobczuk Piotr

6. W Przyszłą Niedzielę – V Niedziela Wielkiej Nocy, po Mszy świętej o godz. 12.00 Próba liturgiczna dla kandydatów do I Komunii Świętej.

7. Intencje Mszalne, proszę o wsłuchanie się, przeczytanie i ewentualne korekty.

8. Wszystkim parafianom przeżywającym swoje imieniny, urodziny, jubileusze oraz przybyłym Gościom, składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i łaski.