18.05.2024 08:55

Dodano: 2024-04-28, Ogłoszenia Parafialne 28.04.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – V Niedziela Wielkanocna 28.04.2024

1. Dzisiaj – V Niedziela Wielkanocy, Po Mszy św. o godz. 12.00 próba dla kandydatów do I Komunii Świętej.

2. W tym tygodniu Wspominamy:

W poniedziałek - św. Katarzyny ze Sieny, dziew. i dK, patronki Europy

W środę - Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, Święto Pracy

W czwartek - św. Atanazego, bpa i dK, Dzień Flagi RP - zachęcam do wywieszenia flag przed naszymi domostwami - jest to wyraz naszego patriotyzmu, Dzień Polonii i Polaków za Granicą

W Piątek – Ur. NMP Królowej Polski, Święto Konstytucji 3 Maja

W sobotę - św. Floriana, męczennika - Patrona Strażaków. Składamy serdeczne życzenia wszystkim naszym Strażakom, Młodzieży i ich Rodzinom z okazji wspomnienia Św. Patrona. Zapraszam na Mszę Św. w int. Naszych Strażaków w sobotę o godzinie 17.

3. W środę 1.05.2024 - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Zmiana Tajemnic Żywego Różańca, po Mszy świętej będzie czynna Kancelaria Parafialna. Rozpoczynamy miesiąc maj. Majówki w naszym kościele odprawiane będą w dni powszednie o godzinie 17:45, w niedzielę po Mszach świętych.

4. W tym tygodniu Przypada I czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca. W czwartek w Grodziszczu o godzinie 16:30 spowiedź i Majówka a o godzinie 17:00 Msza św., w Ostroszowicach o godz. 18.00. W Piątek 3.05.2024 – porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę, z uwagi na Uroczystość, chorych z posługą sakramentalną odwiedzę za tydzień 10 maja.

5. Zachęcam do nabycia Gościa Niedzielnego a tam ciekawe artykuły: „Odrywanie od korzeni – XX rocznica wstąpienia Polski do UE.Cena to 10 zł. (Jodłownik:Jest także w cenie 12 złoty nowy numer Historii Kościoła. A w nim: Miriam z Nazaretu – kim była żydowska dziewczyna, która została Matką Boga, wraz z rekonstrukcją jej wyglądu ;), Biskup Inkwizytorem – III część rozmów o inkwizycji, Skąd wzięły się Jasnogórskie Rysy – Częstochowskie Tajemnice.)

6. Dziękuję bardzo za posprzątanie kościoła i ofiary na Kwiaty. Na kolejny tydzień do sprzątania Kościoła zapraszam: Antkowiak Danuta, Karasińska Anna, Balcerzak Aneta.

7. W Przyszłą Niedzielę – VI Niedziela Wielkiej Nocy, po Mszy świętej o godz. 12.00 Próba liturgiczna dla kandydatów do I Komunii Świętej.

8. Intencje Mszalne, proszę o wsłuchanie się, przeczytanie i ewentualne korekty.

9. Wszystkim parafianom przeżywającym swoje imieniny, urodziny, jubileusze oraz przybyłym Gościom, składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i łaski.