Dodano: 2009-10-18, Msza odpustowa

Dnia 18 października 2009, o godzinie 13.00 została odprawiona uroczysta Msza odpustowa, połączona z zakończeniem Misji Świętych. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił misjonarz – ojciec Krzysztof Sikora CMF. Na zakończenie udzielił on uroczystego błogosławieństwa połączonego z możliwością zyskania odpustu zupełnego.

Misje Święte w naszej parafii trwały od 11 do 18 października.
Święte ćwiczenia duchowe prowadził, znany już naszej wspólnocie z rekolekcji wielkopostnych, ojciec Krzysztof Sikora – klaretyn. Wygłosił on szereg nauk do dzieci, młodzieży i dorosłych. Na zakończenie, w wygłoszonym słowie Bożym, podkreślił on wartość krzyża, który każdy, kto chce iść za Chrystusem, powinien przyjąć.
Na Mszę odpustową przyjechali tradycyjnie również kapłani dekanatu Bielawa, na czele z Ks. prał. Stanisławem Chomiakiem – dziekanem dekanatu Bielawa i Kanclerzem Kurii Świdnickiej. Ks. Prałat wręczył, na wniosek Ks. Proboszcza, pierścień z herbem Diecezji Świdnickiej długoletniemu kościelnemu – Panu Józefowi Ginterowi, w podzięce za gorliwą posługę.
Na zakończenie uroczystości Ks. kan. Michał Jaremko podziękował za przeprowadzenie Misji ojcu Krzysztofowi. Podkreślił, że dla niego, jako pasterza tej parafii, najważniejsze było to, że wierni licznie uczestniczyli w tych Ćwiczeniach oraz wyraził nadzieję, że ten Święty Czas Misji wyda w naszej wspólnocie parafialnej błogosławiono owoce.