2010-05-03, Niedziela Dobrego Pasterza

Orędzie Benedykta XVI na 47 Światowy Dzień Modlitw o Powołania - IV Niedzielę Wielkanocną - Dobrego Pasterza, 25 kwietnia 2010

2010-04-16, Święte Triduum Paschalne

Święte Triduum Paschalne (z łac. triduum – Trzy Dni) jest to najważniejsze wydarzenie w roku liturgicznym katolików, którego istotą jest celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Rozpoczyna się wieczorną Mszą w Wielki Czwartek (Msza Wieczerzy Pańskiej), kończy zaś drugimi nieszporami po południu Niedzieli Wielkanocnej.

2010-04-12, Katastrofa w Smoleńsku

W poniedziałek, 12 kwietnia, została odprawiona w naszym Kościele parafialnym Msza Św. w intencji ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Przypominamy, że w tej katastrofie zginęli m. in. Prezydent RP Pan Lech Kaczyński wraz z małżonką a także prezydent RP na uchodźctwie Pan Ryszard Kaczorowski.

Pamiętajmy w swoich modlitwach o tych osobach a także o ich rodzinach.

2010-04-11, Śmierć Pary Prezydenckiej

W sobotę, 10 kwietnia 2010, pod Smoleńskiem rozbił się samolot prezydencki Tupolew 154 – M. W tragedii zginęło 96 osób, m. In. Prezydent RP Lech Kaczyński, jego żona Maria, szef IPN Janusz Kurtyka, NBP Sławomir Skrzypek, wicemarszałek sejmu Jerzy Szmajdziński, ostatni prezydent na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, Aleksander Szczygło, Paweł Wypych Mariusz Handzlik, Andrzej Kremer, szef sztabu gen. Gągor, posłowie Przemysław Gosiewski, Zbigniew Wasserman, Grzegorz Dolniak, rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski, bp Tadeusz Płoski.

2010-04-03, Niedziela Palmowa

Najbliższa niedziel – Niedziela Palmowa – rozpoczyna Wielki Tydzień. Nazwa tego dnia pochodzi od wprowadzonego w XI w. zwyczaju święcenia palm. Liturgia bowiem wspomina uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, bezpośrednio poprzedzający Jego Mękę i Śmierć na Krzyżu. Witające go tłumy rzucały na drogę płaszcze oraz gałązki, wołając: "Hosanna Synowi Dawidowemu". O uroczystym wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy piszą wszyscy czterej Ewangeliści. Samo to świadczy, jak wielką rangę przywiązują do tego wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa.

2010-03-01, REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

Od niedzieli – 14 marca – będziemy w naszej wspólnocie parafialnej przezywać rekolekcje wielkopostne. Głosić je będzie Ks. Prałat Marek Korgul – Wikariusz biskupi ds. katechezy. Tematem przewodnim rekolekcji będzie – powołanie człowieka.

1 « [6] [7] [8] [9] [10] [11] » 11