04.05.2024 23:45

2017-05-28, Zmarła Mama Ks. Proboszcza - Zofia Jaremko

Po długiej i ciężkiej chorobie, w dniu 26 maja 2017 zmarła Zofia JAREMKO - Mama Ks. Proboszcza Michała Jaremko. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w rodzinnej parafii Ks. Michała we wsi Włochy, koło Namysłowa, we wtorek 30 maja 2017 o godzinie 12.00. Przewodniczyć im będzie Ordynariusz Diecezji Świdnickiej - Ks. Biskup Ignacy Dec.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie!

2017-03-18, Rekolekcje Wielkopostne 19-22.03.2017

W niedzielę ( III Niedzielę Wielkiego Postu) rozpoczynamy czas świętych ćwiczeń duchowych - rekolekcji. W tym roku nauki rekolekcyjne wygłosi dla nas Ks. Wojciech Iwanicki - wikariusz parafii św. Andrzeja Boboli w Świdnicy. Dniem pokutnym będzie wtorek - 21 marca - i to wówczas będzie miała miejsce spowiedź św. Osobę rekolekanta oraz naszej wspólnoty parafialnej otoczmy modlitwą, prosząc również o owocną przemianę naszych serc i otwarcie się na głos Ducha Św.

Niedziela 19.03.2017

Ostroszowice       -  07.30  Msza Św.  z nauką wstępną

-  12.00  Msza Św.  z nauką wstępną

-  16.00  Gorzkie Żale i nauka stanowa dla rodziców

2017-03-13, Oświadczenie biskupów o niedzieli wolnej od handlu

Wyrażamy nadzieję, że setki tysięcy pracowników handlu oraz ich rodziny doczekają się wolnych niedziel. Nie mamy wątpliwości, że ciągle stoimy przed nową szansą przeżywania niedzieli w całej wspólnocie naszego społeczeństwa jako dnia wzmocnienia sił i odpoczynku, odrodzenia zagubionych więzi rodzinnych i społecznych. Ponadto niedziela może znów stać się gwarantem emocjonalnego wyciszenia, a także budowania wspólnoty rodzinnej, religijnej i narodowej.

2017-03-12, Modlitwa do Matki Bożej Świdnickiej ks. bp. Ignacego Deca, pierwszego Biskupa Świdnickiego

Matko Boża Świdnicka, czczona od wieków w świdnickiej katedrze pod wzniosłym tytułem "Uzdrowienia Chorych", spójrz na nas, uciekających się do Ciebie. Oto wszyscy jesteśmy chorzy na duszy i na ciele. Prosimy Cię pokornie, wstawiaj się za nami u Swojego Syna i wypraszaj nam i naszym bliskim łaskę zdrowia duchowego i fizycznego, abyśmy wolni od wszelkich udręczeń, mogli wypełniać z radością wolę Bożą i kiedyś posiąść szczęście wieczne. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

2014-04-11, Zmarł Ks. kan. Józef Mazur

Po długiej i ciężkiej chorobie, 11 kwietnia 2014, w 63 roku posługi kapłańskiej, zmarł Ks. kan. Józef Mazur.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!

Msza św. eksporta będzie odprawiona w poniedziałek, 14 kwietnia, o godz. 13.00 w kościele pw. św. Jadwigi w Ostroszowicach.

Pogrzeb w stronach rodzinnych, w diecezji rzeszowskiej, we wtorek, 15 kwietnia.

2014-01-06, Ogłoszenie daty Wielkanocy 2014

Drodzy Bracia i Siostry,

Chwała Pana objawiła się wśród nas i będzie się objawiała zawsze, aż do Jego powtórnego przyjścia. W zmiennych kolejach naszego życia wspominamy wciąż na nowo i przeżywamy tajemnice naszego Zbawienia:

Wiedzcie, najmilsi Bracia, że dzięki miłosierdziu Bożemu, tak jak zakosztowaliście radości narodzenia Pana naszego, Jezusa Chrystusa, tak i dziś oznajmiamy Wam radość najbliższej Paschy – Zmartwychwstania naszego Pana i Boga, którą z radością celebrować będziemy 20 kwietnia.

W każdą niedzielę,  która jest cotygodniowym przeżywaniem Wielkanocy, Kościół święty uobecnia to wielkie wydarzenie, przez które Chrystus zwyciężył grzech i śmierć. Ze świąt Paschalnych wypływają wszystkie święte dni:

5 marca będzie Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu.

1 czerwca będzie Wniebowstąpienie naszego Pana Jezusa Chrystusa.

8 czerwca dzień Zesłania Ducha Świętego.

19 czerwca uroczysty obchód Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

30 listopada będzie pierwsza niedziela Adwentu naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Równocześnie w święta Matki Bożej, Apostołów, świętych i we Wspomnienie Wiernych Zmarłych, Kościół pielgrzymujący na ziemi głosi Paschę swojego Pana.

Chrystusowi, który był, który jest i który przychodzi, Panu czasu i historii, cześć i chwała na wieki wieków.

W. Amen.

1 « [1] [2] [3] [4] [5] [6] » 11