2010-02-17, Wielki Post

17 lutego – posypaniem głów popiołem w Środę Popielcową, rozpoczęliśmy Wielki Post – czterdziestodniowy okres przygotowania się do Świąt Paschalnych. W okresie Wielkiego Postu, który jest czasem pokuty i nawrócenia, Kościół, przypominając słowa Jezusa, proponuje trzy drogi przybliżania się do Boga: post, jałmużnę i modlitwę.

2010-01-15, Hej kolęda, kolęda!

Hej kolęda, kolęda!

Po Bożym Narodzeniu rozpoczyna się w naszych parafiach czas wizyty duszpasterskiej, czyli tzw. „kolędy”. Przyjęcie kapłana do naszego domu jest wyrazem naszej wiary oraz przywiązania do całego Kościoła i miejscowej wspólnoty.

2010-01-10, 10 stycznia 2010 – Święto Chrztu Pańskiego

W niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego przypada święto Chrztu Pana Jezusa. Zamyka ono okres świętowania Bożego Narodzenia. Najstarszej tradycji tego święta należy szukać w liturgii Kościoła wschodniego, ponieważ chrzest Jezusa nie posiadał w liturgii rzymskiej oddzielnego święta.

2010-01-01, 1 stycznia 2010 Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

Pierwszy dzień Nowego Roku to ósmy dzień od Narodzenia Jezusa. Według prawa żydowskiego każdy chłopiec miał być tego dnia obrzezany. W oktawę Bożego Narodzenia, dziękując Bogu za przyjście na świat Chrystusa, Kościół obchodzi uroczystość ku czci Matki Bożej, przez którą spełniły się obietnice dane całej ludzkości, związane z tajemnicą Odkupienia. Tego dnia z wszystkich przymiotów Maryi czcimy szczególnie Jej Macierzyństwo. Dziękujemy Jej także za to, że swą macierzyńską opieką otacza cały Lud Boży.

2009-12-24, NARÓD KROCZĄCY W CIEMNOŚCIACH UJRZAŁ ŚWIATŁOŚĆ WIELKĄ

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Drogim Parafianom i Czcigodnym Gościom zdrowych, pogodnych, radosnych Świąt. Niech Boża Dziecina błogosławi każdemu i każdej z Was i darzy wszelkimi łaskami. Niech czas świętowania będzie czasem zaniknięcia konfliktów i podziałów, czasem okazywania sobie miłości i dobroci.

Ks. kan. Michał Jaremko

2009-12-23, Boże Narodzenie

Przez cztery tygodnie Adwentu przygotowywaliśmy się na przyjście na świat Boga- Człowieka Jezusa Chrystusa. Syn Boży przychodzi do nas jako małe dziecię do stajenki betlejemskiej, przychodzi także jako słońce, które swym blaskiem rozprasza ciemności grzechu, oraz jako król, który również kiedyś będzie sądzić żywych i umarłych.

1 « [7] [8] [9] [10] [11] » 11